Летна винтиџ инспирација: Холивудски фустани од минатото

Барате начин да го ја освежите летната гардероба? Тогаш жените од стариот Холивуд се вистинскиот избор за вас.

6 совети за купување винтиџ облека и модни додатоци

Купувањето винтиџ облека и модни додатоци е одличен начин да најдете уникатни парчиња и да научите нешто повеќе за историјата на вашите омилени брендови.

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Radioactive“ која нема да можете да ја извадите од глава

„PostmodernJukebox“ се познати по своите винтиџ преработки, но овој пат можеме да кажеме дека тие целосно се надминаа.

Колажи од стари фотографии претворени во разгледници од најубавите градови ширум светот

Артистот Вик Мјунез опсесивно собира винтиџ фотографии и разгледници кои потоа ги сече и претвора во прекрасни колажи кои ни ги покажуваат најубавите градови ширум светот во едно малку поинакво светло.

Бидете креативни со облеката што ја имате наместо да купувате нова

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат максимално да ја искористите облеката што ја поседувате, што дефинитивно ќе му дојде добро и на вашиот паричник.

Традиционална дама, модерна девојка или бунтовничка: Вашиот накит го открива вашиот карактер

Дали сте знаеле дека видот на накитот кој го сакате може многу да открие за вашата личност? Одредете го вашиот вкус за накит и проверете како тој ве дефинира.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

Романтична свадбена фотосесија сместена во 20-тите

Љубовта е безвремена, таа е сеќавање за вчера, среќа за денес и ветување за утре. А оваа фотосесија го прикажува токму тоа.

Ретро фотосесија на прекрасен љубовен пар

Оригинална и опуштена фотосесија која ја прикажува љубовта во вистинско светло...

Накит инспириран од Алиса во земјата на чудата

Прекрасна комбинација од „винтиџ“ инспириран накит и мотиви од Алиса во земјата на чудата.