Факти кои сигурно не сте ги знаеле за Даблин

Даблин се наоѓа на источниот брег на Ирска. На почетокот бил основан како престолнина на Викинзите, а денес е еден од градовите познати по доброто пиво, многубројните пабови и згодните момци со неверојатно шармантен акцент.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Филм: Чекан на боговите (Hammer of the Gods)

Викиншки борбен поход исполнет со многу крв

Како да издресираш змеј? (How To Train Your Dragon)

Филм за митологијата, храброста, семејството, борбите и спријателувањето... Оваа анимирана авантуристичка приказна пренесува позитивна порака...
Датум: 12 ное 2010
, Автор: