вечер | Кафе пауза

9 вечерни навики што ги прават сите витки и здрави жени

Иако знаете дека сите витки дами се активни наутро и во текот на денот и внимаваат на исхраната, дали некогаш сте се запрашале како изгледа нивната вечерна рутина?

5 огромни грешки кои сигурно и вие ги правите по 9 часот навечер

За многумина вечерните часови се чиста утопија. Но, што се случува со оние кои патат од несоница и не можат да заспијат до изгрејсонцето?

33 причини зошто третата пијачка е секогаш лоша идеја

33 причини зошто кога ќе се најдете во оваа ситуација, најдобриот избор е да побарате сметка и да си заминете...

Што ќе ви каже секој хороскопски знак на крајот од првиот состанок?

Дознајте што можете да очекувате на крајот од вечерта според хороскопскиот знак на момчето со кого одите на состанок.
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Зошто ноќта е поубава од денот?

Целосната атмосфера и енигматиката ја прават ноќта да биде поволшебна од денот. Еве неколку причини зошто е таа поубава.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Двете најважни прашања во вашиот живот

Не заборавајте да го започнете и завршите секој ваш ден со овие две прашања, но и со одговори на истите. Ќе видите како лесно вашиот живот ќе добие повеќе смисла, ќе сфатите дека ВИЕ сте ОВДЕ со причина.
Датум: 26 ное 2012
, Автор:

Новогодишната заменете ја со филмска вечер

За вработените ова е сосема обичен викенд (во понеделник пак на работа), па па и патувањето отпаѓа. Затоа вечерта може да се помине и дома со кифлички, руска салата и добри филмчиња. Еве 10 кои можете да ги ставите на листата.