Версаче | Кафе пауза

Животни лекции од познатите Италијанци

Се чини дека Италијанците имаат сè: култура стара повеќе од 2000 години, архитектура која датира од времето на Римската Империја и смисла за мода која има големо влијание. Затоа не е чудо што Италијанците нè советуваат како да живееме.
Датум: 09 ное 2012

Најпознатите дизајнерски имиња во историјата на модата

Во светот на модата постојано се појавуваат нови дизајнерски имиња. Почнувајќи од 1923 година па сè до денес, ова се дваесетте највлијателни дизајнери во историјата на модата.
Датум: 02 мај 2012

Најдобрите фустани на „Оскарите“ на сите времиња

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобрите фустани носени на најгламурозната ноќ во светот низ текот на годините...
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Првиот бутик „Версаче“ за деца

Светски познатиот интернационален италијански бренд „Версаче“, на чело со Донатела Версаче, неодамна го отвори првиот бутик „Версаче“ за деца. Тој се наоѓа во Милано, каде во 1978 г. беше отворен и првиот официјален бутик...
Датум: 12 јан 2012
, Автор: