верверичка | Кафе пауза

Викенд предизвик: Пронајдете ја верверичката скриена во есенските лисја

Денес решивме да ве предизвикаме со една весела загатка каде што треба да пробате да ја пронајдете верверичката која се крие во есенските лисја. Дали сте спремни?

25 фотографии што ќе ве потсетат колку се прекрасни верверичките

Без сомнение, тие се експерти во криење, крадење храна, па дури и џвакање кабли. Сепак, не може да не ги сакате овие симпатични верверички.

Момче спасило мала верверичка што не може да оди, а сега тие се најдобри пријатели

Верверичката се вика Чипи и таа му помага на Игор да се оттргне од секојдневните грижи, а веќе има и своја куќарка и е многу послушна.

Има свое мече и ја обожува модата! Запознајте ја Џил: верверичката трендсетерка!

Запознајте ја Џил, седумгодишната верверичка која била спасена за време на ураганот Ајзак, во август 2012 година.

Напуштена верверица станала најслаткото домашно милениче

Кога еден маж се вратил дома открил дека мајка верверичка направила гнездо во неговиот кревет за неа и за нејзините две новороденчиња.

Фотограф мами верверички во својот двор и прави прекрасни фотографии од нив

Фотографот Герт Веген направил мало „фото студио“ во својот двор кое му служи за да привлече животни и потоа да ги фотографира.

Фотограф ја направил најслатката фотосесија со верверички

Талентираниот руски фотограф Вадим Трунов и порано имал блиски средби со верверички, но на неговите фотографии првпат можеме да видиме како овие животни си играат и меѓусебно се фотографираат.
Датум: 19 фев 2015
, Автор:

Направете верверичка од обична ракавица

Кога веќе сте загубиле некоја ракавица, размислете повторно пред да ја фрлите другата: од неа може да направите прекрасна играчка која би била совршен новогодишен подарок за некој од вашите најмили најмали. :)
Датум: 25 дек 2014
, Автор: