венчаници | Кафе пауза

Нов моден тренд: Белите комбинезони како замена за венчаниците

Белите комбинезони станаа конкуренција на венчаниците, а денес може да се најдат во многу елегантни изданија кои многу невести ги сакаат.

Дури и без венчаница: 12 (не)обични комбинации во кои се венчале славните дами

Кога помислуваме на свадбите на славни личности, обично прво ги замислуваме прекрасните венчаници на дамите.

Тие се толку романтични! Дизни ја создаде првата колекција венчаници инспирирана од нивните принцези

Во април годинава, Дизни ќе ја претстави својата прва колекција венчаници на модната недела во Њујорк.

Маж користи тоалетна хартија за да направи прекрасни венчаници за барбики

Од тоа што можеме да го откриеме на Инстаграм, Џиан Јанг веќе е најголемиот машки колекционер на куклите Барби во светот.

Кои ќе бидат најголемите невестински трендови за 2018 година?

Невестинските трендови доаѓаат и си одат, па ако оваа година планирате да правите свадба, погледнете што ќе биде во мода.

Нов моден тренд: Невестите ги потопуваат своите венчаници во различни бои

Ако сте уморни од традиционалните бели венчаници, тогаш овој тренд е како измислен за вас.

Уникатни венчаници за различни националности направени од хартија

Креативни и оригинални венчаници кои ќе ве фасцинираат со својата уникатност.

Дали ова се најлошите венчаници кои некогаш сте ги виделе?

Внимание: Откако еднаш ќе ги видите, веќе никогаш повеќе нема да можете да ги заборавите!

42 венчаници со долги ракави за есенските несвести

Драги дами, дали го најдовте совршениот фустан за вашата есенска свадба? Ви нудиме 42 одлични креации за инспирација, кои се погодни за посвежо време.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Прекрасни венчаници за модерна свадба

Ако постои дизајнерско име во светот на венчаниците кое го обожаваат сите жени тоа е дефинитивно Џени Пакам.
Датум: 01 јул 2014
, Автор:

Венчаници изработени од тоалетна хартија

Со помош на малку креативност, неколку жени направиле венчаници на кои сите модни дизајнери би им позавиделе.
Датум: 16 јун 2014
, Автор:

Необични свадбени трендови во 2014

Дали сте помислиле колку технологијата и социјалните мрежи го имаат променето начинот на кој ги организираме и посетуваме свадбите?
Датум: 10 апр 2014
, Автор:
12