венчавки | Кафе пауза

Како ќе изгледаат свадбите во 2021 година?

Како ќе изгледаат свадбите оваа година? Иако сè уште не знаеме дали ќе биде можно да се одржуваат и со колку гости, новите времиња секако наметнаа нови трендови.

7 венчавки кои не поминале според плановите, но сепак изгледале прекрасно

Смешни, возбудливи, а понекогаш и застрашувачки, овие приказни кои не поминале според планот ни покажуваат дека љубовта е единствената работа која е важна.

10-те најгламурозни венчавки што ја обележаа 2018-та година

Изминатава година ја обележаа две кралски венчавки коишто ги следеше целиот свет.

Урнебесни и чудни фотографии од руски венчавки

Додека поголемиот дел од светот се обидува да ја долови романсата и љубовта помеѓу парот, руските парови му дозволуваат на хуморот да заблеска.

5 грешки на летните венчавки што ќе ги разлутат вашите гости

Летните венчавки се прекрасни, но кои се најчестите грешки кои ги прават младенците?

5 нови свадбени трендови кои треба да ги знае секоја идна невеста

Кој не би сакал свадбениот ден да го направи најубав и вреден за паметење?

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Овие брачни двојки делат една многу важна работа: Имаат заеднички интереси и мислења за поп културата.

Што се крие зад 3-те најголеми свадбени традиции?

Дознајте за потеклото на популарните свадбени традиции кои се практикуваат низ повеќето земји во светот.

14 работи кои се случуваат кога сите ваши пријатели ќе почнат да стапуваат во брак

Венчавките не се однесуваат само на двајцата заљубени, туку и на сите присутни гости.

Жив накит кој расте додека го носите

Прекрасен симболичен подарок за сите невести.

Заљубен пар се венчал на 22 различни локации од светот

Алекс Пелинг и Лиса Грент се брачен пар од Источен Јокшир, до сега се имаат венчано 22 пати и тоа постојано на различна локација низ светот. Нивната цел е да се венчаат уште на осум егзотични дестинации.