веган | Кафе пауза

Намирници кои можеби не се вегански, иако мислите дека се

Веганството е начин на живот со кој се практикува одбегнување на користење производи кои поттикнуваат насилство или експлоатација на животните за производство на храна.

Сопругот ѝ рекол на бремената сопруга која е веганка да јаде месо

На сите им е познато дека многу жени ги менуваат нивните навики за исхрана кога ќе останат бремени...

Вегетаријански рецепт за леб со коприва

Копривата е навистина лековито растение, а вкусот на овој леб ќе ве воодушеви.

16-годишно момче прави неверојатни вегански десерти и појадоци

16-годишниот Хосе има речиси 750.000 следбеници на Инстаграм благодарение на неговата шарена и забавна веганска храна.