веб-сајтови | Кафе пауза

5 веб-сајтови од кои можете да симнете бесплатни боенки за возрасни

Благодарение на Интернетот, нема потреба да излегувате и да купувате боенки бидејќи има илјадници кои можете да ги симнете бесплатно.

20 корисни веб-сајтови што ќе ви го зголемат коефициентот на интелигенција

Вреди да ги погледнете следниве 20 веб-сајтови, бидејќи тие ќе можат да го зголемат вашиот коефициент на интелигенција.

13 необични и интересни веб-сајтови кои ќе ви помогнат да се ослободите од досадата

Веб-сајтови кои имаат само една задача: Да тепате време на Интернет.

17 забавни нешта кои мора веднаш да ги пробате на Интернет

Здодевно ви е на работа или пак, не можете да се фокусирате на учењето, па сакате некако да го „размрдате“ вашиот ум? Погледнете ги наредниве 17 одлични начини на кои можете да го губите вашето време онлајн...

6 сајтови за торенти кои се добра алтернатива за The Pirate Bay

Сега кога The Pirate Bay е привремено неактивен, потребно е да се бараат нови извори на торенти.

10 веб-сајтови кои можат многу да ви користат

Разгледајте ги овие неколку веб-сајтови и меѓу нив може да пронајдете некој што ќе ви олесни некој дел од животот.

Пред да одберете книга, прочитајте ги следниве неколку совети

Наоѓањето добра книга за читање понекогаш може да биде многу тешко. Но, еве една листа од предлози кои веруваме дека ќе ви помогнат да го направите вистинскиот избор.

Изгледот на популарните сајтови: некогаш и сега

Драстичната промена на веб-сајтовите сведочи за еволуцијата на веб-дизајнот и технологијата. Веруваме дека секој од вас барем еднаш во денот ги посетува овие 5 веб-сајтови, кои одлучивме да ви ги прикажеме во нивниот првобитен облик.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

Кул ефекти за вашите фотографии

Проверете како би ви стоела фризурата на вашата омилена холивудска ѕвезда или како би изгледале на насловна страница. :)
Датум: 26 јул 2012
, Автор:

Познатите веб-сајтови преобразени во вечерни фустани

За италијанскиот артист Виктор Фаретина, познат како Неко-Ви, веб-сајтовите како Фејсбук, Википедија и Јутјуб биле инспирација за креирање дигитална серија вечерни фустани, наречена „Web in Vogue“.
Датум: 29 јун 2012
, Автор:

Како би изгледале Фејсбук, Твитер и Гугл во 80-тите?

Веб-сајтот „Squirrel-monkey“ објави интересни видеа, во кои се прикажани овие денешни мега-успешни сервиси, доколку би биле стартувани во DOS во 80-тите години од минатиот век.