варење | Кафе пауза

Исхрана која ги решава сите проблеми со варењето на храната

Проблемите со варењето на храната ќе исчезнат кога во менито ќе вклучите храна што го промовира растот на добрите цревни бактерии.

Ако имате мрзливи црева, јадете ја оваа храна поретко

Дали знаевте дека јајцата можат да го забават варењето на храната, па дури и кафето за кое се смета дека помага при варењето?

6 додатоци кои заедно со водата ќе создадат чудо за вашиот дигестивен систем

Направете супер здрава напивка која ќе го подобри варењето и ќе го прочисти вашиот организам.

Кои се најчестите грешки кои ги правите при подготовка на шпагети?

Веројатно и вие размислувате слично како и повеќето луѓе. Си велите „Што може да се згреши во подготовката на шпагети?“

Какви се последиците од прекумерното консумирање јаткасти плодови?

Јаткастите плодови се многу здрави, но само ако ги консумирате во умерени количини. Во спротивно може да имате несакани последици.
Датум: 13 мар 2016