Валентино | Кафе пауза

6 книги кои ќе ве одведат во Италија од кое било место на Земјата

Ви претставуваме 6 книги кои ја доловуваат магијата на Италија и ќе ве одведат таму од кое било место на Земјата.
Датум: 26 фев 2016

6 модни трендови кои ќе ве натераат да ѝ се радувате на пролетта

Пролетта пристигна, а пролетните трендови веќе се тука. Модните гиганти како Валентино и Диор веќе ги презентираа парчињата што мораме да ги имаме оваа сезона.

Валентино, колекција пролет/лето 2015

Оваа романтична, артистичка и прекрасна колекција се издвојува по својата едноставност.

Валентино – Колекција „Haute Couture“ пролет/лето 2014

Погледнете како оваа колекција изгледаше на модната писта во Париз.

Најпознатите дизајнерски имиња во историјата на модата

Во светот на модата постојано се појавуваат нови дизајнерски имиња. Почнувајќи од 1923 година па сè до денес, ова се дваесетте највлијателни дизајнери во историјата на модата.
Датум: 02 мај 2012

Магичната кампања на „RED Valentino“ за пролет/лето 2012

Новата кампања на „RED Valentino“ за претстојната сезона е вистинска бајка која ќе ви ги разбуди сетилата и ќе ви ја поттикне имагинацијата.
Датум: 05 мар 2012
, Автор: