вазелин | Кафе пауза

18 магични употреби на вазелинот

Сигурно сте го забележале во многу продавници.

Заштедете ова лето: Производи кои се успешна замена за хајлајтерот

Можеби дома веќе имате некој производ кој може да ви послужи како замена за хајлајтерот!

Тајната за совршен маникир: Како лакот да го нанесете на ноктите, но не и на прстите?

Лакирањето на ноктите дома е економичен избор за добар маникир, но повеќето луѓе имаат потешкотии при ваквата практика. За среќа, постои проверен начин да се избегне ваквиот неред.

4 евтини и брзи решенија за испукани пети

Стапалата можете да ги негувате ефикасно и без многу пари и во домашни услови, користејќи ги намирниците од вашата кујна и производите од вашата бања.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Трик со кој совршено ќе го нанесете лакот за нокти буквално секој пат

Ако сте од оние кои со лакот ги опфаќаат и деловите околу ноктот и потоа губите време за да го отстраните вишокот, овој трик многу ќе ви помогне, а сѐ што ви треба е само вазелин.
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Што да правите кога ќе ви се скрши омилената сенка за очи?

Колку пати ви се случило да ја купите совршената сенка за очи, а потоа набрзо да ја најдете искршена на милион делчиња поради невнимание?