14 бјути трикови што ќе ви го променат животот

Грижата за себе и за својот надворешен изглед треба да ни биде редовна рутина без која не би смееле да си го замислиме денот.

Јаболко? Тампон? Момците се обидуваат да одговорат што гледаат на оваа фотографија

Пратете му фотографија од бјути блендерот на вашиот партнер и очекувајте го неговиот урнебесен одговор!

9 навики за убавина кои треба да ги усвоите до 25-тата година

Една од најголемите грешки кои можеме да ги направиме е да не водиме сметка за нашата нега.

Завртете нов лист: Бјути промени во новата година кои мора да ги направите уште денес!

Новата година е време за промени, особено за оние во врска со својот изглед, нега и убавина.

Контурирање на косата: Тренд за оваа сезона кој потполно ќе ве освои

Неодамна бјути експертите измислиja техника за контурирање на косата.

10 бјути трендови кои момците никогаш нема да ги разберат за нас

Mомците за нас мислат дека сме убави без разлика дали носиме шминка или пак не. Сепак, постојат некои козметички трендови кои тие едноставно не ги разбираат.

Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не...