Затегнете го секој дел од нозете: Едноставна вежба за внатрешниот дел од бутовите

Дури и на жените кои редовно вежбаат им се случува да заборават да се посветат на некои делови од телото...
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Јога поза која го уништува целулитот: Една вежба која ги опфаќа и бутовите и задникот

Доколку сте незадоволни од изгледот на вашите бутови и задникот, иако редовно вежбате, практикувајте ја оваа поза секој ден за да се ослободите од целулитот.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

10 нешта со кои се борат само девојките со големи бутови

Доколку имате големи бутови, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве неколку проблеми кои другите жени едноставно не ги разбираат.

Зошто се создава пивскиот стомак?

Во едно пиво има околу 150 калории и додека пиеме црниот дроб мора да работи повеќе отколку вообичаено, бидејќи најпрвин го согорува алкохолот во нашето тело, па после сè друго што сме јаделе...

Талентирана девојка црта на своите бутови

Џоди Стил е 19-годишна девојка која студира филмска продукција во Бостон. Таа во слободно време, наместо на хартија, црта фантастични портрети и илустации на незините бутови.

Топ 10 ерогени зони кои често ги запоставуваме

Посветувањето внимание на тие занемарени делови од телото може да донесе неочекувано уживање...
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Како изгледа совршената женска фигура според мажите?

Според добиените податоци за деловите од женското тело кои ги привлекуваат мажите, на прво место се наоѓа беспрекорниот стомак.

Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“

Откријте ја тајната за совршен задник, рамен стомак и цврсти бутови на најпосакуваните девојки на светот...