булдози | Кафе пауза

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Со нивните исплазени јазици, растресени образи и снажна градба, Англиските булдози се многу интересна појава, па често нивниот начин на уживање нам ни причинува задоволство заради глетката која притоа ни ја приредуваат.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Слатки булдози танцуваат твист

Не знаеме точно дали на овие булдози рокенролот им влегол во сржта, па не можат, а да не танцуваат твист или едноставно станува збор за убаво чешкање од подот. Сепак едно е сигурно, неодоливи се.

Најубавиот булдог во светот

Натпреварот веќе 33 години се одржува во главниот град на Ајова, а Тајсон во конкуренција на уште 49 други булдози успеа да се качи на највисокото место на пиедесталот.

Слатки булдози

Сите кучиња се слатки суштества, барем кога не ни ги покажуваат забите. Некои од нив, се неодоливи на посебен начин. Таков е случајот со булдозите со нивните кратки дебелки нозе и смачкани фацички.
Датум: 13 апр 2011
, Автор: