Големиот Попа – булдогот кој е тажен, бидејќи не може да си игра надвор со децата

Поп е исклучително социјално куче кое сака да се дружи со деца, возрасни како и со други кучиња, па седењето дома и социјалното дистанцирање му се голем предизвик.

Ве насмеа ли денес некој булдог?

Со нивните исплазени јазици, растресени образи и снажна градба, Англиските булдози се многу интересна појава, па често нивниот начин на уживање нам ни причинува задоволство заради глетката која притоа ни ја приредуваат.
Датум: 05 јул 2013
, Автор:

Заспаното бебе и преслатките мали булдози

Без многу должење и објаснување, ова е дефинитивно една од најслатките фотосесии што некогаш е направена...

Слатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдог

Мајката Aya Sakai од Токио ги фотографирала авантурите на нејзиното мало синче и неговиот најдобар пријател, кој по некоја случајност е француски булдог. :)

Најубавиот булдог во светот

Натпреварот веќе 33 години се одржува во главниот град на Ајова, а Тајсон во конкуренција на уште 49 други булдози успеа да се качи на највисокото место на пиедесталот.