бубрези | Кафе пауза

Намирници кои се штетни за здравјето на вашите бубрези

Бубрезите се еден од најважните органи во нашето тело, а нивна главна задача е филтрирањето на крвта.

10 навики со кои им штетите на вашите бубрези

Како едни од најважните органи, бубрезите бараат посебно внимание.

6 симптоми со кои вашето тело ве предупредува дека бубрезите ви се во опасност

Бубрезите го отстрануваат „отаподoт“ од телото, го поддржуваат здравјето на коските, јa одржуваат рамнотежата на електролитите, го стабилизираат крвниот притисок и имаат влијание на производството на црвени крвни зрнца.

Погледнете ги сите нешта кои можат да создадат камења во бубрезите

Погледнете ги следниве причини за камења во бубрезите кои со малку труд би можеле целосно да ги избегнете...

10 навики кои под итно мора да ги смените за да ги заштитите бубрезите

Оштетените бубрези можат да работат и со 20% капацитет, а притоа да не се посомневаме дека нешто не е во ред со нив.

Народна медицина: Домашен лек кој помага во исфрлање на камен од бубрегот

Едноставен рецепт со просо кој ќе ви помогне да ги исфрлите песокот и камчињата од бубрезите за само 10-15 дена...

Чудотворен напиток за чистење на бубрезите

Многу токсични материи може да предизвикаат заболување на бубрезите, уринарниот тракт и бешиката, а овој пијалак може да ви помогне да ги прочистите.
Датум: 20 апр 2014
, Автор:

Коктел со кој ќе го исчистите организмот од сите токсини

Храна и пијалаци во изобилство звучи како гурмански сон, но сепак вашите бубрези нема да се согласат со тоа...