бронзер | Кафе пауза

Три мејкап техники кои се тотален хит на Инстаграм!

Интересни мејкап техники кои можете лесно да ги совладате.

Супер мејкап совети за црнокоси и бринети

Поголемиот дел од жените се шминкаат рутински и веќе напамет ги знаат потезите и нијансите што ќе ги нанесат на нивното лице.

10 жешки бјути трендови кои мора да ги испробате ова лето

Убавото и сончево време освен што ни го подобрува расположението, ни ја враќа и потребата да заблескаме.

8 трикови за брзо и ефикасно шминкање

Поради забрзаното темпо на живот и секојдневното брзање и доцнење, честопати имаме малку време за дневна шминка...

Изгледајте најдобро кога се чувствувате најлошо: 6 трикови за поубав изглед

Сезона на грип и настинки. Кашламе, киваме и изгледаме како да сме виделе дух. Еве совети како да изгледаме најдобро, иако се чувствуваме како да нѐ удрил воз.

Како да постигнете бронзен тен на лицето со помош на руменило?

Нанесувањето бронзер на вистинските зони од лицето, ќе ви даде совршен златен сјај на вашите образи. Погледнете колку е тоа едноставно во видеото.

Професионални совети за шминкање

Со помош на овие совети ќе ги надоградите вашите вештини и секогаш ќе изгледате совршено.