6-те најубави бринети на сите времиња: Жени кои никогаш нема да бидат заборавени!

Не постои таков маж кој би останал рамнодушен на нивната убавина.

Кои бои најмногу им прилегаат на бринетите?

Поради богатите нијанси во косата, на девојките со бринета коса совршено им прилегаат скоро сите бои – од пастелни па се до светли бои.

Од бринети во русокоси: Сè што треба да знаете за оваа голема трансформација

Ако размислувате да ја направите оваа промена за прв пат, има некои работи што треба да ги знаете однапред за да се минимизира штетата што ќе ја направите на вашата коса за време на процесот.
Датум: 05 јул 2019
, Автор:

Имајте сјајна, свежа и здрава коса: Совети кои секоја бринета треба да ги знае

Еве неколку совети кои секоја бринета треба да ги знае за нејзината коса да изгледа на најдобриот можен начин.

Од бринета до русокоса: Тест кој ви открива дали сте спремни за голема промена

Пред да се решите да ја промените бојата на својата коса, еве што би требало да направите.

Супер мејкап совети за црнокоси и бринети

Поголемиот дел од жените се шминкаат рутински и веќе напамет ги знаат потезите и нијансите што ќе ги нанесат на нивното лице.

Изберете идеална боја на кармин според бојата на вашата коса

Карминот е можеби наједноставната и најевтината шминка која ќе ве направи поатрактивни.

Најдоброто од два света: Бронди е новиот летен тренд за коса

Ниту блондинки, ниту бринети, новиот тренд за коса е одлична комбинација од овие два света.

Момци, еве 10 причини зошто треба да излегувате со бринета

Тие се забавни, паметни, згодни и добри во кревет? Што уште ви е потребно?!