брзо | Кафе пауза - Part 3

Брз и здрав оброк со јајца, одличен за летните горештини

Ви се јаде нешто вкусно, здраво, нешто што се подготвува брзо, а добро се согласува со вашата диета пред летниот одмор?

Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

5 брзи и едноставни сосови за тестенини

За неколку минути до одличен оброк...

Вкусни десерти што може да ги подготвите за само неколку минути

Ваквите десерти се одлични. Со само малку труд, една шолја и микробранова печка може да направите слатки чуда. Па ајде да почнеме!

Брза чоколадна торта: само 3 состојки, без брашно и шеќер!

Богат чоколаден вкус со пенеста структура на кој ретко кој би можел да одолее
Датум: 12 апр 2014
, Автор:

Ви треба десерт во последен момент? Направете ја оваа генијална торта од сладолед!

Ако немате време да подготвите десерт, а очекувате гости, оваа едноставна торта ќе биде одлична опција за послужување.
Датум: 04 апр 2014
, Автор:

Домашна бајадера готова за 20 минути

Вкусна чоколадна магија која ќе ве маѓепса со вкусот, но и со брзината на приготвување
Датум: 10 мар 2014
, Автор:

Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Хенри Вонг и Крис Куро се двајца студенти кои дошле до една брилијанта идеја благодарение на која процесот на пакување и распакување од картонски кутии драстично ќе се олесни.
Датум: 15 јан 2014
, Автор:

Вкусни мафини со крцкави лешници

Брз десерт за празнична гозба...

Брза и лесна капучино торта

Готова за 30 минути, изедена за помалку :)

Како лесно да излупите лук за 10 секунди?

Неверојатно брз и едноставен начин да излупите лук, без миризбата да навлезе во вашите прсти.

Како побрзо да ви ја снема модрицата?

Ова се три начини кои ќе ви помогнат многу брзо и лесно, без да потрошите многу пари, да си ја излечите модрицата и да можете повторно слободно да се шетате без да се срамите од неа.