брзо | Кафе пауза - Part 2

9 лесни техники за поголема продуктивност кои ќе го променат вашиот живот

Дали и вие сте меѓу оние луѓе на кои 24 часа во денот не им се доволни?

5 трикови за лесно и брзо чистење на пеглата за алишта

За пеглата за алишта да трае подолго, грејната плоча треба редовно да се чисти. Еве неколку совети како да го правите тоа на едноставен начин.

Природен регенератор за јакнење и побрз раст на ноктите. Брзо, лесно и ефикасно!

Ако имате голема желба да имате долги и убави нокти, а не сте љубител на надградувањето, не ви преостанува ништо друго освен да ги израснете вашите.

Брз и евтин оброк: Макарони со сирење во шолја

Макарони со сирење во микробранова, готови за само неколку минути...

Брз и лесен чоколаден десерт од само 200 калории

Експресна верзија на омилената чоколадна торта во лајт варијанта од само 200 калории по парче...
Датум: 18 јан 2015
, Автор:

9 начини да ги правите работите побрзо

Некои работи едноставно ни одземаат премногу време. Ако сакате да бидете поефикасни во секојдневните обврски, пробајте ги следниве совети.
Датум: 23 ное 2014
, Автор:

Чоколаден десерт готов за помалку од 10 минути

Кога ви се јаде нешто благо, а немате многу време за подготвување, чоколадниот мус е совршениот десерт...
Датум: 13 ное 2014
, Автор:

Тестирајте ја вашата интелигенција: 5 прашања за 5 секунди

Треба ли да се загрижите ако не одговорите точно на овие 5 прашања? Само еден начин постои да дознаете. На секое од 5-те прашања мора да одговорите веднаш, без одолговлекување. Имате 5 секунди. Подготвени? Почнуваме!
Датум: 22 окт 2014
, Автор:

Брзи, лесни и здрави чоколадни банани

Десерт богат со протеини, јаглени хидрати и здрави масти

Како да испеглате кошула за 90 секунди?

Ако утрото сте се успале или едноставно немате време да пеглате кошула за на работа, овој трик ќе ви помогне да го забрзате процесот и за 90 секунди да бидете готови.
Датум: 08 окт 2014
, Автор: