7 фризури со кои ќе заблескате оваа есен

Кога станува збор за косата, во наредниот период нè очекуваат некои нови, интересни трендови. Фризерката Мишел Кливленд открива седум начини како да добиете совршена есенска фризура.

6 бои на коса што ќе бидат модерни во 2020 година

Боите на коса што ќе бидат модерни во 2020 година се природни, но ладните нијанси повторно се во предност. Меѓу трендовите хит ќе бидат и силнитебои - црвената и сите бои на виножитото.

Погледнете го најновиот тренд за коса – холографска боја!

Пристигна и холографската боја за коса! Погледнете како изгледа.

Тигрево око: Хит боја на коса за оваа сезона

Најпопуларниот начин на бојадисување на косата за оваа сезона својата инспирација ја пронајде во древниот полускапоцен камен „тигрево око“.

Астрологијата и бојата на коса: Кои нијанси најдобро му прилегаат на вашиот хороскопски знак?

Со помош на хороскопот можете да дознете многу интересни работи за вашиот карактер, стил, изгледа, па дури и за идеалнта боја на вашта коса.

Русокосите може да заминат во пензија: Ова е бојата на коса за која жените целосно полудеа!

Боја која ќе ја понесат само најхрабрите, најсамоуверените и најоригиналните девојки.

Што може да се случи ако престанете да ја бојадисувате косата?

Бојадисување на коренот, осветлување, затемнување... Има различни начини на кои можеме да ја смениме природната боја на косата.

15 славни ѕвезди ни покажуваат дека бојата на косата може да промени сè!

Пролетта е одлично време за и вие конечно да се осмелите да ја промените бојата на косата, се согласувате?

Пролетна инспирација: Кои бои на коса ќе бидат хит оваа сезона?

Според познатите фризери, за време на пролет 2016 ќе владее убавиот и природен изглед на косата.

Генетски комбинации: Што наследуваме од родителите?

За големината на носот и ушите е одговорен таткото, а за големината на стапалата - мајката.