божиќни | Кафе пауза

Божиќни идеи за украсување на домот!

Трикот со кој можете да го претворите вашиот дом во вистинска мала волшебна божиќна оаза за само неколку моменти се без размислување свеќите кои можете да ги поставите каде што сакате.

3 одлични божиќни филмови со кои можете да ја започнете празничната магија!

Сè уште е премногу рано за новогодишни украси, но она што можете да го направите е да уживате во вашите омилени божиќни филмови.

Меки празнични колачиња

Ова е рецепт за меки, шеќерни колачиња кои можете да ги декорирате по ваша желба.

15-те најпопуларни божиќни книги според корисниците на Гудридс

Ако барате приказна која ќе ве стопли во овие ладни денови, погледнете ги омилените празнични книги на корисниците на Гудридс.

Најдобрите новогодишни и божиќни песни на сите времиња

Празниците се приближуваат, а со тоа и музиката на радијата целосно се менува.

4 начини да ги „преживеете“ божиќните празници со своето семејство

Оние кои не сакаат многу да се дружат со своите роднини, во овој период може да се чувствуваат малку напнато и нервозно.

Прекрасни божиќни цитати што ќе ви ја стоплат душата

Овие прекрасни цитати од Жизел Бундхен, Чарлс Дикенс, Доктор Сус и многу други ќе ве потсетат дека Божиќ не е само празник, туку и чувство исто така.

Како да ја декорирате и поставите новогодишната елка со цел да повикате среќа во 2016?

Погледнете ги следниве неколку новогодишни и божиќни декорации кои според овие верувања можат да создадат позитивна енергија во домот.

Божиќна песна која ќе го повика вашето празнично расположение и ќе ве натера да заиграте

Тргнете ги сите празнични класици настрана и пуштете ја оваа нова божиќна песна која без сомнение ќе ве размрда.

Мачки со силен новогодишен дух помагаат при декорирање на домот

Мачките обожаваат да нападнат сè што светка, па токму затоа и за време на новогодишните и божиќните празници нивната мета е прилично очигледна.

Празнична шолја кафе за добро расположение

Да ги обележиме празничните денови онака како што доликува – со шолја добро кафе. Уживајте и среќни празници!
Датум: 06 јан 2015
, Автор:

Идеи за вашите нокти за божиќните празници

Од ирваси и снешковци до снегулки и светки, еве што сè може да направите со вашите нокти овие празници.
Датум: 31 дек 2014
, Автор: