богатство | Кафе пауза - Part 4

Безвременски еврејски поговорки кои ни пренесуваат моќни пораки

Секој народ низ историјата остава поговорки по кои ќе биде запаметен и препознатлив.
Датум: 02 мар 2016

Јануари ќе им донесе богатство на овие 3 хороскопски знаци: Парите ќе доаѓаат од сите страни!

Кончено дојде тој месец, поточно таа година кога можеме да очекуваме материјално подобрување.

Најбогатите светски луѓе

Во своите 60-ти години со 84 милијарди долари, Бил Гејтс убедливо го зазема првото место на листата најбогати луѓе на светот.
Датум: 03 јан 2016

6 нешта со кои треба да ја дочекате новата година доколку сакате поголемо богатство во 2016

Според фенг шуи, доколку сакате да имате добра нова година треба да обезбедите некои предмети и бои кои ќе ви донесат среќа и благосостојба, како и повеќе пари.
Датум: 25 дек 2015

Тест: Како би живееле кога би биле богати?

Кога читате како живеат богатите и славните личности, дали се прашувате каков би бил вашиот живот доколку вие би биле на нивно место? Одговорете на прашањата и дознајте.

Желби чие остварување носи несреќа: Од милиони на лото до факултетска диплома

Добивањето џек пот најпрво носи огромен наплив на среќа, а потоа голема празнина, па дури и депресија бидејќи веќе нема уживање во предизвиците на животот, предупредуваат стручњаците.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Викенд книга: „Од љубов до омраза“ – Кристин Хигинс

Топла, забавна и духовита приказна во која за брзо ќе се вљубите...
Датум: 14 мар 2015
, Автор:

7 навики на успешните и богати луѓе кои и вие можете да ги стекнете

Сите имаат некаква идеја како да успеат и да заработат доволно за финансиски комотен живот, но секој не успева во тоа.

Следете ги овие 7 принципи и животот ќе ви биде полн со изобилства

Многу луѓе имаат контроверзен, па и негативен став кон парите, истовремено ги сакаат и ги сметаат за неопходни, додека од друга страна сметаат дека парите ги расипуваат луѓето. Затоа и луѓето немаат онолку пари колку што им се потребни.
Датум: 29 јан 2015
, Автор:

За да имате пари во куќа: 10 народни верувања за привлекување пари

Начинот на кој се справувате со парите, па дури и положбата на метлата во куќата, според старите народни верувања, може да влијаат на финансиската ситуација во домот.
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:

Цитати за семејната љубов кои ќе ве разнежнат

„На секој можен начин семејството е линк до нашето минато и мост до нашата иднина.“
Датум: 12 фев 2014
, Автор: