боб | Кафе пауза

Ненадминлив тренд за коса: Како ќе се носи боб фризурата ова лето?

Иако идејата за скратување на косата звучи застрашувачки, всушност, боб-фризурата е модерна, лесна за одржување и дава посебен, уникатен изглед.

Три атрактивни кратки фризури што ќе станат многу популарни оваа година

Покрај промените во навиките и во однесувањето, добредојдени се и физички промени како што е промената на фризура, а овие кратки фризури ќе бидат популарни во текот на оваа година.

Како да ја стилизирате кратката коса?

Ако и вие сте дел од жените што оваа година ја скратија долгата коса, сигурно имате недостаток на идеи како да ја стилизирате.

Ова ќе биде најпопуларната фризура во 2020 година

Боб фризурата одговара речиси на секој облик на лицето, а оваа варијанта на боб ќе ве подмлади, но истовремено ќе му даде и гламур на вашиот изглед.

7 фризури кои ќе бидат апсолутен хит оваа есен

Ако планирате да посетите фризер, тогаш освежете ја косата со некоја од најатрактивните есенски фризури.

5 одлични фризури кои мора да ги испробате оваа пролет

Оваа пролет во тренд се неколку должини на косата: од кратки пикси степени, до многу долги бохо прамени кои шармантно го урамуваат вашето лице.

Фризури кои ќе ве направат помлади

Погледнете неколку идеи за фризури кои освен што ќе симнат неколку години од вас, ќе направат и да се чувствувате и да изгледате одлично и посакувано.