битка | Кафе пауза

Никогаш не губете надеж: Мајка ја одбележа битката на нејзината ќерка со ракот преку моќни фотографии

Нејзината мајка, ја документираше нејзината битка со ракот со надеж дека нивните фотографии на Инстаграм ќе им дадат надеж и сила на другите семејства во борбата против малигната болест.

Битката на Алекс Ристовски: Не се чувствувам безбедно да живеам во Македонија како транс лице

Алекс ни ја раскажа неговата приказна и ни откри како изгледа животот на едно трансродово лице во земја со застарена сфаќања како што е Македонија...

2 пати го победила ракот и се вратила во истата болница 20 години подоцна, но овој пат како медицинска сестра

Монтана е вистински борец кој докажува дека човечката сила е неверојатна, а можностите што ни ги нуди животот се бесконечни.

Најголемите битки на оние кои постојано доцнат

Овие луѓе се навистина интересен феномен за набљудување.

„Епик“ битка во танцување помеѓу 11-годишниот Антоан и 46-годишниот НБА редар Шенон

Светот неодамна имаше можност со широка насмевка да го гледа видеото во кое двајцата јунаци се натпреваруваа во танцување за време на натпревар на Детроит Пистонс.
Датум: 06 дек 2013
, Автор:

Филм: Битка за Пацификот (Pacific Rim)

Блескава научно-фантастична акција за борбата против апокалипсата

Илустрации кои ќе ве мотивираат да им кажете „не“ на брзата храна и на мрзеливоста

Тие се дел од владина кампања, која ги повикува граѓаните да им се спротивстават на нездравите животни навики.
Датум: 28 ное 2012
, Автор:

Неверојатни илустрации за „Битката помеѓу веб-прелистувачите“

Иако некои се издвоија во однос на другите, битката продолжува. Корисниците се тие кои ќе го прогласат победникот.

Битка со портокали во северна Италија

Битката со портокали е најголемата битка со јадења во Италија, каде учество можат да земат и самите посетители.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Вечната битка помеѓу срцето и умот

Колкупати секој од нас се нашол во ситуација да се запраша што е подобро: дали да го послуша срцето или е подобро да направи како што е попаметно во моментот?

10-те најпознати пирати во историјата

Знаете ли како најозлогласените пирати во историјата, се впуштиле во разбојништво по морињата и океаните? Дел од нив, биле од богати и угледни фамилии...
Датум: 25 јан 2012
, Автор: