БиМилк | Кафе пауза

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина.
Датум: 03 ное 2017
, Автор:

По повод Светскиот ден на детето: Донација од Бимилк за Млечната кујна во Детската клиника во Скопје

Со овој хуман гест Бимилк го разубави секојдневието на болните дечиња и ја збогати исхраната со еден од основните производи за здрав и правилен раст и развој.
Датум: 21 ное 2016
, Автор:

Голема донација на Млекара АД Битола за помош на погодените од катастрофалното невреме во Скопје

Млекара АД Битола донира еден шлепер со Битолско трајно млеко и 4.000 кг Битолско овчо сирење за поддршка на населението погодено од поплавите кои го зафатија Скопје.
Датум: 19 авг 2016
, Автор:

Бимилк го одбележа 1 јуни, Светскиот ден на млекото: 3.000 литри Битолскo млеко за децата во СОС Детско село

Оваа количина млеко ги задоволува дневните потреби за млеко на 60 деца згрижени во семејствата во СОС Детско село за период од една година.
Датум: 01 јун 2016
, Автор:

Разликата помеѓу Крем јогуртот и Обичниот јогурт

Луѓето обожаваат да пијат јогурт поради една основна причина: Јогуртот е неверојатно е здрав! Но во денешно време, со воведувањето на крем јогуртот луѓето се прашуваат кој од нив е подобар.
Датум: 13 мај 2015
, Автор:

Сте слушнале ли за „крем јогурт“?

  Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.
Датум: 17 апр 2015
, Автор:

Најново од Бимилк: Баланс+ свежо млеко

Баланс+ е производ наменет за сите оние кои се трудат да водат активен животен стил и во својата исхрана да внесат колку може повеќе здрава храна полна витамини и хранливи состојки.
Датум: 09 окт 2014
, Автор:

Бидете фит со новиот јогурт на БиМилк

Фит јогурт за активен животен стил
Датум: 09 мај 2014
, Автор: