Бејлис | Кафе пауза

Огнен кафе шот

Совршен за петочно загревање пред излегување...

Кригла пиво или колаче? Па зошто да не и двете?

Штосни колачи кои се одлични за специјални прилики како матурски веселби, 18-ти родендени и разни други домашни забави...
Датум: 10 апр 2014
, Автор:

Ладни еспресо коцки со Бејлис

Десерт кој го заслужува вашето време и внимание...
Датум: 01 фев 2014
, Автор:

Мокачино со Бејлис

Совршена комбинација од чоколадо, кафе и Бејлис...
Датум: 11 јан 2013

Ирско Мартини

Енергичен коктел направен од Бејлис, виски и кафе...
Датум: 04 јан 2013

Шејк од Бејлис со вкус на кафе

Релаксирајте се со вкусен шејк од Бејлис кој има вкус на кафе...
Датум: 14 дек 2012

Неверојатно вкусен Чоко Бејлис

Комбинација од чоколадо и Бејлис на која не можете да ѝ одолеете...
Датум: 08 дек 2012

Кафе Романса

Прекрасно и необично подготвено еспресо за убаво и романтично расположение...
Датум: 13 јан 2012
, Автор:

Капучино тирамису

Лесно, брзо и вкусно. Италијанскиот шмек е неизбежен.

Вотка-кафе коктел

Совршен финиш на вкусната вечера...