бело чоколадо | Кафе пауза

Дали белото чоколадо е вистинско чоколадо?

Белото чоколадо всушност не содржи две состојки - чоколадна течност и какао во прав, состојки по кои се препознава „вистинското чоколадо“.

Вкусна торта со бело чоколадо по повод Денот на вљубените

Направете вкусна торта за Денот на вљубените! Рецептот е многу лесен, а сигурно ќе уживате и во вкусот.

Лоши вести за љубителите на белото чоколадо: Дознајте ја вистината за овој сладок десерт

И темното и светлото чоколадо имаат свои фанови, но што е всушност белото чоколадо?

Рум кафе за вкусен празничен ден

Во духот на празниците, збогатете ја вашата трпеза на првиот ден од новата година со ова вкусно рум кафе!

Вкусен десерт и уште повкусни шолји

Дали сакате вкусен, кремаст десерт во прекрасни мали шолји? А истовремено да можете да ја изедете и шолјата?
Датум: 17 дек 2015

Која е разликата помеѓу белото и црното чоколадо?

Посакуваната слатка е позната по својата темнокафена боја, но исто така ја има и во бела боја. Која е разликата?
Датум: 12 авг 2014
, Автор:

Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Колач со освежувачки кремаст вкус кој едноставно ќе го подготвите...
Датум: 11 апр 2014
, Автор:

Мини тортички на стапче со фил од бело чоколадо

Сте слушнале ли за тортички на стапче? Налик на слатки мали лижавчиња, кои можете да ги направите во каква било боја или вкус. Неверојатно креативни и одлични за секоја прилика.
Датум: 20 окт 2013
, Автор:

Совршени новогодишни колачиња

Неодоливи колачиња кои се неизбежен дел од новогодишната забава...