белег | Кафе пауза

7 лесни чекори за успешно прекривање на белезите од акните

Тешко е да одредиме која е нашата најголема бјути ноќна мора – дали е тоа самата борба со акните или белезите кои понекогаш остануваат после нив?

Ќе се заљубите во ова бебе родено со белег во облик на срце на неговото чело

Ова бебе „решило“ да им се заблагодари на своите родители за неговото раѓање, на еден сосема необичен начин.

Сите ја советуваат да го отстрани белегот од нејзиното лице, но таа одбива затоа што тоа ја прави уникатна

Касандра Нод е 22-годишна танчарка од Канада. Очите на публиката се постојано вперени кон неа додека настапува...

Запознајте ја Валери – кученце со прекрасно срце на крзното

Кучињата ретко ги кријат своите емоции, а ова кученце дефинитивно сака да му ја покаже на светот сета своја љубов. Малата Валери се родила со дамка во облик на совршено срце на нејзиното крзно.

Некои од најдобрите тематски логоа на Гугл

Погледнете ги најдобрите логоа на Гугл, кои прославуваат некој празник или значајна личност која со својата работа оставила белег во општеството.
Датум: 10 апр 2012
, Автор:

Пронајдени нови планети?

Кристофер Јонасен е фотографот кој го има одговорот на ова прашање...