Некои велат дека се „досадни“, но овие безвремени парчиња облека никогаш не излегуваат од мода

Можеби не се највозбудливите нешта во коишто ќе инвестирате, но кога станува збор за долготрајна употреба – тие се незаменливи.

5 модни додатоци во кои се исплати да вложите оваа пролет

Секоја сезона носи нова листа со модни трендови кои едноставно не можат сите да ги следат од финансиски аспект.

Безвремено парче облека: Бела блуза!

Кога ќе се најдете во „тесно“, белата блуза е вашиот излез со кој ќе изгледате модерно, елегантно и шик.

6 аксесоари кои секоја дама мора да ги има

За оние девојки кои сакаат класични модели, издвоивме неколку модни додатоци кои треба да се најдат во нивната колекција.

35 најдобри модни совети на сите времиња

Модата се менува, стилот останува. Но, сепак низ целата модна историја останале неколку безвремени правила кои никогаш нема да излезат од мода. Ако сакате да ги дознаете, продолжете да читате.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Книжевни класици кои треба да ги прочитате барем еднаш

Доколку имате желба корисно да го искористите времето, а не знаете за кое класично дело да се одлучите, ви предлагаме листа со седум предлози за книжевни класици, кои би требало да ги прочитате барем еднаш во животот.

Безвремен моден едиторијал низ улиците на Париз

Феноменален едиторијал во ретро издание на признаениот фотограф Мелвин Соколски.