Неколку интересни трикови со батерии што ќе ве остават без зборови

Покрај редовната употреба и намена која на сите вам ви е позната, постојат и неколку трикови кои може да ви помогнат во врска со користењето на батериите во исклучителни ситуации.

Зошто некои луѓе ги ставиле овие работи во своето тело?

Можеби понекогаш се чувствувате виновно заради обилниот ручек што сте го изеле, но кога ќе видите што ставиле овие луѓе во својот стомак, ќе сфатите дека вие немате причина да се грижите.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Новиот хибриден супер-автомобил на Порше

Порше детално го претстави својот нов хибриден супер-автомобил, моделот „918 Spyder“, на мото шоуто во Франкфурт за 2013 година.

Кога ќе останете без струја…

...Темницата можете да ја искористите за да раскажувате страшни приказни или едноставно да уживате во долги разговори и евоцирање спомени со семејството или пријателите.
Датум: 28 окт 2012
, Автор:

Нож со кој совршено ќе намачкате тврд путер на леб

Дизајнери од британската пекарска компанија „Warburtons“ го креирале првиот нож кој има загреано сечило, со кое може ладниот и стврднат путер тукушто изваден од фрижидерот, идеално да се намачка на парче леб...