балсам | Кафе пауза

За здрава и сјајна коса: Направете природни балсами за коса

Заштитите ја вашата коса навреме и обезбедите ѝ третман каков што заслужува со овие четири природни и здрави балсами за коса.

Направете сами: Чоколаден балсам за уста

Доколку навистина сакате да уживате во производот за нега на вашите усни, осигурете се дека ги имате неопходните состојки за овој фантастичен чоколаден балсам кој е одличен за заштита во зимските денови.
Датум: 06 фев 2014
, Автор:

Неколку чекори до совршено бричење

Секојдневното бричење не секогаш значи подобар изглед, туку може да донесе црвенило и непријатно чешање. Но, тоа не мора да биде така ако се следат следните неколку совети...
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

Како да направите домашни производи за капење од алое вера?

Сигурно до сега косата и кожата ви се направија „суви како барут“ од јакото и штетно сонце. Повратете им ја влажноста со домашни рецепти од алое вера.