Загатка: Дали можете да ја пронајдете балерината меѓу фламингата?

Ако сте љубители на розовата боја, имаме одлична загатка за вас!

Една балерина се разликува од останатите: Дали можете да откриете во што е разликата?

На прв поглед, сите балерини изгледаат исто облечени, но ако погледнете повнимателно, ќе откриете дека една од нив се разликува. Дали можете да ја пронајдете?

Совети од балерина: Како да ја подобрите вашата флексибилност за само 4 недели?

Од флексибилноста има многу придобивки – од држењето на телото, до изведување на вежбите во теретана.

Балерина со прекумерна тежина докажува дека секое тело е убаво на свој начин

Нејзиниот совет за младите девојки е следниов: Ако го сакате тоа, држете се до него.

Прекрасни и елегантни балерини настапуваат на улиците…

о секоја фотографија, Шитаги успева да ги сними не само танцовите способности на балерините, туку и нивните емоции, душата и страста за исклучителната уметност на балетот.

Зачудувачки перформанс: балерина танцува со остри ножеви

„En Puntas“ е неверојатно артистичко видео во кое балерината Амели Сегара изведува танцувачки перформанс на големо пијано, носејќи балетанки, продолжени нанапред со остри кујнски ножеви.

Книга: „Рингишпил“ – Јелена Бачиќ Алимпиќ

„Нејзините движења се поелегантни и посуптилни од секоја нота. А нејзиното тело е синоним за страст и убавина. Елеганцијата, лирското изразување, емоциите и грациозноста се соединуваат во едно име: Ана Балит“.
Датум: 21 авг 2013
, Автор:

Маж носи розово фустанче за да ѝ помогне на неговата жена болна од рак

Од 2003 година, неговата жена Линда открила дека има рак на дојка. Оттогаш таа се бори со болеста, а Боб ја пренасочил неговата фотографија кон собирање пари за медицински истражувања кои би помогнале...

Балерината

Во бел фустан, кој и ја оцртуваше контурата, грациозно танцуваше на „Лебедово Езеро“. Газеше по темниот под, како чиниш, по облаци. Сè се затемни. Само едно мало светло остана да ја придружува на сцената.
Датум: 16 јун 2011
, Автор: