Рецепт за баклава со вишни

Оваа сочна и освежителна баклава ќе ве освои за многу кратко време.

Баклава со кардамом: Турски специјалитет што ги освојува македонските кујни

Не мора да одите во Истанбул за да го почувствувате вкусот на турските специјалитети

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...