Откријте која е омилената дестинација за печива и леб на Скопјани?

Среќата доаѓа преку стомакот! Ништо поубаво од еден крцкав кроасан со кашкавал или путер, или вкусен домашен природен леб, подготвени по софистицирани француски рецептури со германска технологија.
Датум: 02 мај 2019
, Автор:

Македонскиот „Бакал“ е гастро ботаничко богатство!

Место кое обединува фантазија, гостопримство и оригинални јадења, т.н. угостителско свето тројство!
Датум: 07 ное 2016
, Автор:

„Животот е комбинација од магија и добра храна.“ А тоа го има во ресторанот Бакал.

Сакате да избегате од напорното секојдневие? Само на 15 минути од Скопје во тетовското село Брвеница е сместен ресторанот Бакал.
Датум: 21 апр 2016
, Автор: