бадемово млеко | Кафе пауза

Мрачната тајна за бадемовото млеко: Добро размислете пред да го пиете

Производството на бадеми влијае врз опстанокот на пчелите, па оние кои пијат бадемово млеко поради интолеранција на лактоза, треба да размислат за тоа.

12 прехранбени производи кои би требало почесто да ги јадете

Доколку сакате да бидете поздрави, нутриционистите ширум светот ги препорачуваат следниве неколку прехранбени производи кои без сомнение треба почесто да ги јадете.

Веганско фрапе со карамела од само 3 состојки

Вкусно есенско кафе кое ќе ви го зачини денот

Домашно какао, преполно со здравје

Топол зимски пијалак кој ќе ви помогне во борбата против студенилото...

Милкшејк од кафе, чоколадо и бадеми

Ако сакате своето утро да го започнете со поинакво кафе, тогаш ова е рецепт што нема да можете да го одбиете. Овој вегански милкшејк е идеален и како појадок и како алтернатива за вашето вообичаено кафе.
Датум: 02 ное 2014
, Автор: