бадемово масло | Кафе пауза

5 производи за поубаво и понежно бричење

Наместо да ги фрлате парите на скапи креми за депилирање, употребете ги овие производи кои сигурно веќе ги имате во домот.

Најдобрите природни начини на кои можете да ја отстраните шминката

Наместо да давате многу пари на препарати кои се полни со хемикалии штетни за вашата кожа, погледнете ги овие едноставни рецепти кои можете да ги направите сами...

4 едноставни совети благодарение на кои ќе се разбудите со поубава коса

Дали знаете дека со неколку трикови дури и вашата коса може да изгледа подобро кога ќе се разбудите наутро?
Датум: 18 авг 2014
, Автор:

Домашен пилинг за тело од кафеав шеќер

Тој ќе ви ја подобри циркулацијата и ќе ви ги отстрани мртвите клетки од вашата кожа. Препорачан е од страна на луксузниот спа-центар во хотелот Dove Mountain, Аризона.

Разубавете се со помош на лимонот

Дознајте ги тајните на лимонот и направете домашни маски од кои ќе бидете вистински изненадени.