ајлајнер | Кафе пауза

„Обратната“ шминка е новата опсесија на познатите дами, а ние со задоволство им се приклучуваме

Зошто да им робувате на правилата кога можете да бидете оригинални, креативни и да си играте со вашите омилени мејкап производи?

Правилно нанесување на ајлајнерот според обликот на очите

Ова е водич кој ќе ви помогне да научите како според обликот на вашите очи да нанесете совршена линија која уште повеќе ќе ја истакне вашата убавина.

Мачкини очи украсени со спирала: Нов мејкап тренд на социјалните мрежи

Тренд кој совршено ќе ја истакне вашата креативност и оригиналност, а плус изгледа волшебно!

4 корејски бјути трендови кои морате задолжително да ги испробате

Нивната тајна се крие во тоа да користите што помалку шминка и да создададат што поприроден изглед.

Топ совети: Како да го спречите размачкувањето на шминката околу очите?

Нема ништо полошо од тоа кога шминката ќе се размачка околу очите!

Истакнете ги очите со помош на ајлајнерот: Која боја најмногу ви одговара на бојата на вашите очи?

Повеќето девојки со помош на дискретна шминка сакаат да ја сокријат намалената креативност во облекувањето, а ние ви нудиме неколку практични совети за тоа.

Целосен водич за правилно шминкање на очите

Конечно, лесен начин да ги совладате сите тие комплицирани туторијали!

Трикови за нанесување ајлајнер кои секоја жена би требало да ги знае

Нанесувањето ајлајнер не е ниту малку лесен процес, бидејќи тој бара мирна рака и прецизност. Затоа е неопходно да знаете некои трикови...

6 оригинални начини да го користите ајлајнерот

Мејкап артистот Лиз Оливер ни предлага 6 колоритни и сосема неочекувани изгледи на очите кои ви препорачуваме да ги пробате уште викендов. Храбри се и неконвенционални, но одлични за пролетните и летните денови.
Датум: 30 апр 2015
, Автор: