ајвар | Кафе пауза

Едноставен трик како да ги излупите печените пиперки

За почетниците кои прават ајвар или други деликатеси од пиперки за прв пат, лупењето може да биде вистински проблем.

Посна пица со ајвар: Необична, вкусна и готова за 10 минути!

Израдувајте ги најблиските што необична пица за празниците

Според тајниот рецепт на баба: Највкусниот домашен ајвар кој некогаш сте го пробале

Домашниот ајвар е омилената зимница во сечиј дом, па токму затоа овој проверен рецепт без сомнение ќе ве израдува

Зошто ја сакаме Македонија?

Ако почнете да размислувате за причините поради кои што ја сакате Македонија, сигурно ќе ви требаат денови за да сфатите што се може да ви предизвика чувство на топлина, а е поврзано со неа.