Откријте што е афродизијак за секој од хороскопските знаци

Како да дознаете што може да ја заведе личноста која ја посакувате?

5 овошја кои имаат афродизијачки ефект и го зачинуваат сексуалниот живот

Сакате да го подобрите вашиот сексуален живот? Тогаш прочитајте го ова!

Тајниот афродизијак што независните жени низ историјата го користеле за своја предност

Најмоќните жени низ историјата биле познати по својата способност да направат секој маж да чувствува како да добива одлична зделка со тоа што ќе биде со личност што луѓето знаат дека секогаш има други опции.

Заборавете на класичните афродизијаци: Слободно јадете што сакате пред секс

Според најновите истражувања, најголем број луѓе пред секс јадат пица и сладолед.

Порно шејк: Афродизијак кој ќе ве претвори во ѕвер

Овој шејк лесно можете да го направите сами, а покрај тоа што е неодоливо вкусен, има навистина силни и моќни својства заради кои ќе треба да се подзамислите на кого ќе му го сервирате.
Датум: 30 апр 2015
, Автор:

Цвеќето како афродизијак – 6 видови кои ќе ви ги разбудат сетилата

Овие цвеќиња, покрај убавината и прекрасниот мирис, имаат и дополнителни својства кои можат да ви го зачинат љубовниот живот.

Во светот на чоколадото

Во чест на меѓународниот месец на чоколадото, еве неколку интересни факти за патот на чоколадото, почнувајќи од какаовите дрвја, па сè до чоколадите во продавниците.
Датум: 21 фев 2012

Храна за подобар секс

Ако сакате вашиот сексуален живот да биде многу подобар одошто е сега, верувале или не, храната може да ви помогне во тоа. Нема ништо подобро од романтична вечера, со домашно зготвено јадење, зар не?