Секојдневното пиење аспирин може да биде штетно за постарите здрави лица

Милиони постари луѓе секојдневно пијат аспирин со надеж дека ќе спречат некоја кардиоваскуларна болест.

7 ситуации во кои може да ве спаси и обичен аспирин

Ова се 7-те алтернативни начини за користење на аспиринот што секому ќе му дојдат добро...

Маски за кожа со аспирин со чија помош ќе се ослободите од брчките и акните на лицето

Малку е познато дека аспиринот може да ви помогне да постигнете убава, блескава и здрава кожа, без акни, брчки и други несовршености.

Маска од аспирин: Решение за проблемите на лицето

Прочитајте за што сѐ можете да го користите аспиринот кога се соочувате со секојдневните проблеми.

Најдобриот природен лек против главоболка

Доколку редовно го консумирате овој јаткаст плод, има големи шанси засекогаш да се збогувате со главоболките.

Лек против мамурлак

Брена Хајсом, после бројни обиди за справување со последиците од долгите, бурни и непреспани ноќи, конечно дошла до ефикасен рецепт кој делува за само 15 минути.
Датум: 19 дек 2011
, Автор: