архитектура | Кафе пауза - Part 10

Ентериерот во Gossip Girl

Во приказната на серијата, совршено се вклопуваат модерно и скапо облечени ликови кои живеат во прекрасни куќи и хотели со луксузно и гламурозно внатрешно уредување. Еве неколку различни стилови на ентериери...
Датум: 21 окт 2010
, Автор:

15 кул домашни кина

Во денешно време, домашните кина стануваат се попопуларни. Благодарение на тоа, овие простории стануваат се по софистицирани и со што повеќе технологија, па сето тоа ги прави многу комплицирани за дизајнирање.
Датум: 20 окт 2010
, Автор:

Неверојатна куќа покрај езеро

Ова е куќа во која бегате од реалниот свет за целонеделна забава... куќа во која се будите и му се јавувате на шефот дека сте болни и дека не можете да дојдете на работа денес...
Датум: 19 окт 2010
, Автор:

Мост на иднината

Многу препознатливи мостови се изградени во иминатиов век - мостот Бруклин, мостот Голден Гејт, мостот Сиднеј Харбор се само дел од нив. Но, како ќе изгледаат мостовите во иднината? Одговорот ни го дава архитектонското...
Датум: 16 окт 2010
, Автор:

Куќа на тркала

Што би рекле за возило во кое би можеле да живеете и комотен живот, па дури и да го паркирате вашиот автомобил?
Датум: 14 окт 2010
, Автор:

Куќа во форма на школка

Сте посакувале ли некогаш да живеете во изолирана куќа лоцирана на некоја непозната плажа, каде ќе се чувствувате заштитени од целиот свет?
Датум: 09 сеп 2010
, Автор:

Кул архитектура: Куќа со скали наместо кров

Некои архитектонски чуда на денешницата навистина заслужуваат секаква и безусловна почит.
Датум: 07 сеп 2010
, Автор: