Кафе што навистина ќе ве разбуди

За многумина станувањето рано е најтешкиот дел од работниот ден, но тоа би можело наскоро да се промени.

Освежете го организмот со овошна вода

Препорачливата доза од 8 чаши вода на ден за здрав организам, понекогаш може да биде напорна. Па, затоа обидете се со ароматизирана вода.
Датум: 18 јун 2015

Што вашиот парфем зборува за вас?

Типот на парфеми што ги користите зборува многу за една жена? Дали повеќе сакате цветни или интензивни? Погледнете во која категорија спаѓа вашиот парфем, а потоа прочитајте што тој открива за вас.
Датум: 20 дек 2014
, Автор:

Колачиња со турско кафе

Овие слатки мали колачиња, кои воедно не се многу калорични, може да ги послужите како десерт после ручекот или како засладување на кафе муабетот со вашите пријатели.
Датум: 03 фев 2013
, Автор:

Наргилето полошо отколку 100 испушени цигари

Еден пушач од една цигара во просек вдишува 12 пати, додека во едночасовно пушење наргиле околу 200 пати.

Корисни совети за сите обожаватели на кафе

За сите кафе-манијаци кои обожаваат да подготвуваат кафе, да пијат кафе и со задоволство да се среќаваат на кафе-муабет со своите пријатели, им нудиме неколку интересни, а воедно и корисни совети за кафето.

Основни информации за зрната кафе

За да бидете сигурни во вкусот на кафето кое го пиете, најдобро е да си купите печени зрна кафе, кои се продаваат во маалски продавнички, а потоа вие бидете бариста кој ќе го сомеле, свари и на крај ќе го испие топлиот напиток.

Претворете ја вашата бања во спа-центар

Замислете како се релаксирате во голема када, опкружени со безброј меурчиња кои нежно ве скокоткаат и ароматични свеќи кои треперат во позадина. Ахх...
Датум: 21 ное 2010
, Автор: