Армани | Кафе пауза

Најпознатите дизајнерски имиња во историјата на модата

Во светот на модата постојано се појавуваат нови дизајнерски имиња. Почнувајќи од 1923 година па сè до денес, ова се дваесетте највлијателни дизајнери во историјата на модата.
Датум: 02 мај 2012

Најдобрите фустани на „Оскарите“ на сите времиња

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобрите фустани носени на најгламурозната ноќ во светот низ текот на годините...
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Меган Фокс во долна облека од Армани

Оваа фотосесија е направена за време на снимањето на рекламниот спот за долна облека на Армани, кој беше снимен во март оваа година.

Меган Фокс – заштитното лице на Армани

Меган Фокс веќе некое време соработува со модната куќа „Армани“. Иако во досегашните фотосесии, сме навикнале да ја погледнеме во долна облека, овој пат тоа не е случај.