Анџелина Џоли | Кафе пауза

Неверојатниот одговор на Анџелина Џоли за стареењето

Сигурно многумина би дале неколку години од својот живот за да изгледаат како 42-годишната актерка и активистка кога ќе бидат колку неа.

Моќта на мајчинството: Дознајте зошто Анџелина Џоли е прекрасна и силна мајка

Ако сте ѝ се восхитувале на Џоли само поради нејзината убавина и талент, дефинитивно треба да ја запознаете и нејзината заштитничка страна на грижлива и нежна мајка...

4 трикови кои ќе ви помогнат да го доловите стилот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е препознатлива по својот едноставен, а сепак толку софистициран стил. Преку минимализмот што го применува во облекувањето, успева уште повеќе ја истакне својата природна убавина.

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Во него Џоли ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година.

Каприциозни третмани за убавина на славните личности

Од Серена Вилијамс која обожава да се бања во „Евијан“ вода, до педикирот со риби на Џесика Симпсон, ова се најчудните третмани за убавина на кои славните личности подлегнуваат од каприц.
Датум: 13 окт 2012

Славните личности во улога на фотографи

Кога познатите ќе го преземат фотоапаратот во свои раце...

Накитот на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли е надалеку позната по своите хуманитарни акции, па така неодамна таа откри уште еден начин како да собере пари за својата хуманитарна фондација „Education Partnership for Children of Conflict“.

Познатите холивудски фаци и нивните дублери

Погледнете кој ги менува познатите во опасните филмски сцени...
Датум: 22 мај 2012
, Автор:

Ја познавате ли Елизабет Џоли?

Таа е еден од новите холивудски ликови, но само во уметничките дела на Швеѓанецот Џорџ Шамоун. Тој дошол до интересна идеја, да го спои лицето на филмската икона Елизабет Тејлор со лицето на Анџелина Џоли.
Датум: 19 апр 2012
, Автор:

Кои се највпечатливите усни во историјата?

Наоми Кембел, Кристи Тарлингтон и Линда Евангелиста го сочинуваат најпознатото трио на супермодели познати по своите впечатливи усни. Еве чии други усни ќе останат запаметени во историјата...
Датум: 11 апр 2012