анимации | Кафе пауза

Прекрасни математички гифови кои ќе ве маѓепсаат

Дигиталниот артист и студентот по физика на докторски студии, Дејв Вајт, ги зашеметува нашите монитори со неверојатните гифови кои се совршена комбинација од математика и уметност.

Анимирани неонски филмски постери

Овие необични постери се дело на 2D аниматорот и илустратор Mr. Whaite којшто, како што и самиот вели, е по малку опседнат со неонски светла. Но, неговата чудна опсесија има навистина креативен резултат...

Фантастични GIF анимации од овошје и зеленчук снимени на магнетна резонанца

Овошје и зеленчук + МРИ + GIF анимации = здрава уметност. :)
Датум: 15 окт 2012
, Автор:

Се раздвижи светот на Бенкси

Неколку од најпознатите графити на мистериозниот стрит артист, оживеаја и преку GIF анимации...
Датум: 14 сеп 2012
, Автор:

Кул ефекти за вашите фотографии

Проверете како би ви стоела фризурата на вашата омилена холивудска ѕвезда или како би изгледале на насловна страница. :)
Датум: 26 јул 2012
, Автор: