алтернатива | Кафе пауза

Здрава алтернатива на леб: Рецепт за вкусни кето лепчиња

Без разлика дали ја следите кето диетата или едноставно се чувствувате лошо кога јадете леб, овој рецепт ќе биде одличен за вас.

Препорачан од кардиолог: Овој вид леб е најздравиот во светот

Кој е најздравиот леб во светот, но и колку тој чини?

Природен лек за најстарата болест на светот

Станува збор за воспаление на зглобовите проследено со силна болка, црвенило и отекување.

5 видови „здрава“ храна која всушност е полоша алтернатива од помфритот

Откријте за која храна станува збор и како да ја избегнете...

Алтернативни употреби на четката за заби

Дали сте знаеле дека четката за заби има голем број алтернативни употреби кои можат да ви го олеснат секојдневието?

Необични употреби на дезодорансот кои сигурно никогаш не би ви паднале на памет

Едно од нештата во вашиот дом кои можете да ги искористите за многу работи е дезодорансот, но малку луѓе знаат за неговите алтернативни употреби.

7 интересни начини на кои можете да го користите чајот

Доколку сте љубители на чај, тогаш дефинитивно би требало да ги погледнете овие алтернативни употреби.

6 сајтови за торенти кои се добра алтернатива за The Pirate Bay

Сега кога The Pirate Bay е привремено неактивен, потребно е да се бараат нови извори на торенти.

Одлични софтвери за бизнис-презентации како алтернативи на PowerPoint

Доколку сакате да внесете свежина во вашата работа и да ги воодушевите колегите на следната презентација, заборавете на PowerPoint.

4 чудни британски алтернативи на Олимпијадата

Во Лондон летово нема да се одржи само една Олимпијада.