Накит за сите љубители на познатите приказни, инспириран од книгите

Зарем има подобар начин да ја покажете вашата љубов кон овие книги?

Рачно изработен накит од цвеќиња замрзнати во времето

Често сретнуваме природни декорации во накитот и модата, но постои нешто посебно во поседувањето вистински цвеќиња во вашите модни додатоци.

5 „жешки“ парчиња накит кои мора да ги имате сезонава

Не штедете се себеси и испробајте ги овие „жешки“ трендови за оваа сезона.
Датум: 06 јун 2014
, Автор:

Моден тренд: плетени алки

Плетените алки се вистински хит во зимските денови. Ги има во многу различни модели и варијанти, плетени од волница или од конци за везење, со разни додатоци како копчиња, монистра или пак плетени цветови...
Датум: 08 јан 2014
, Автор:

Жежок тренд за оваа сезона: бисери

Бисерите се поврзуваат со покласични прилики, соодветни се за елегантните вечери, отмените излегувања и гламурозните забави. Сепак, за повеќето девојки, бисерите станаа и неразделен дел од секојдневниот стил на облекување.
Датум: 21 јун 2013
, Автор:

Накит од рециклирани фото-објективи

Крег Арнолд е австралиски дизајнер кој ги претвора прстените за контрола на степенот на отвореност на леќата (aperature) и сличните елементи од фотоапаратите, во прекрасни унисекс алки и друг тип на накит.
Датум: 17 дек 2010
, Автор: