алишта | Кафе пауза - Part 2

Облечете се од гардероберот на вашата мајка

Сигурно после гледањето на некои фотографии од вашата мајка, со задоволство би позајмиле неколку парчиња од неа.

Овие нешта можат да ги разберат само оние кои се екстремно мрзливи

Колку пати сте гледале нешто досадно на телевизија само затоа што ве мрзело да станете за далечинскиот управувач?

Поучна приказна: Поглед низ нечист прозорец

Што се случува доколку ги гледаме нештата низ „нечист прозорец“?

Ги знаевте ли овие практични совети кои се супер корисни при патување?

Не дозволувајте стресот пред патувањето да ви го намали задоволството од посетата на крајната дестинација. Патувајте подготвени за секоја ситуација.
Датум: 10 дек 2014

4 жешки начини да носите облека од вашето момче

Понекогаш пребарувањето низ женскиот плакар може да биде многу напорно, особено ако целата гардероба е во хаос, но од друга страна поголемиот дел од мажите го одржуваат својот шкаф беспрекорно среден.

9 начини да ги правите работите побрзо

Некои работи едноставно ни одземаат премногу време. Ако сакате да бидете поефикасни во секојдневните обврски, пробајте ги следниве совети.
Датум: 23 ное 2014
, Автор:

Најевтините и најефикасни начини за избелување на белите алишта

Белата облека во многу случаи е одличен и практичен избор, но проблемот е што тешко се одржува нејзината белина. Со помош на овие неколку трикови, вашите бели парчиња облека повторно ќе заблескаат во потполно бел сјај.
Датум: 23 сеп 2014
, Автор:

10 трикови за вашата облека кои би требало да ги знаете

Сте се извалкале со црвено вино или ви останало жолто кај пазувите на омилената бела кошула? Без грижа, има решение.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

Центрифуга бар – пијте кафе и дружете се додека ви се пере облеката

Кул пералница во која ќе ја освежите вашата носена облека, а додека чекате машината да заврши, ќе се релаксирате во барот со пијалак и жива музика, а воедно можете и да си ја средите фризурата, во составниот салон.

Што прави секој млад човек со својот куп носени алишта?

Ова интересно стрипче ќе ви ја покаже реалната ситуација во која најчесто се наоѓаат 95% од младите луѓе, откако ќе им се собере куп од веќе носени алишта.

Најкул реклама за машина за перење алишта

Ова е една од ретките реклами, кои не би ве изнервирале доколку додека гледате филм на некој од домашните телевизиски канали, наеднаш ви го прекинат на најинтересната сцена и направат ЕПП пауза. :)
Датум: 26 јан 2013
, Автор:

10 причини зошто е тешко да сакате пушач

Покрај причините кои им се добро познати на сите, редовните пушачи стекнуваат навики кои го менуваат нивниот животен стил, што пак, се одразува на начинот на кој влијаат на другите луѓе, на нивното лично здравје и на хигиената.
Датум: 20 апр 2011
, Автор:
12